zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

SEO som kedysi ignoroval

Keď som si zaobstaral svoje prvé internetové stránky, bolo to vlastne prosté. Našiel som si na internete bezplatne sa ponúkajúce šablóny, z nich som si vybral tie najlepšie vyzerajúce a najľahšie použiteľné, vložil som tam pár textov a obrázkov a bolo to. Bol som na internete a očakával som, že si ma niekto všimne. Nemal som síce veľké ambície, pretože som žil v našej realite, v ktorej si ešte musela väčšina našincov nechať na počítače a internet zájsť chuť, ale cítil som, že sa o mne napriek tomu dozvie veľa ľudí na celom svete, tých, ktorí už možnosť využívať internet mali.
Našťastie som vtedy nemal podnikateľské internetové stránky. A tak bolo vlastne celkom jedno, že došlo k tomu, k čomu zrejme došlo. Teda k tomu, že je veľmi pravdepodobné, že som oslovil iba svojich priateľov a známych, ktorých som na existenciu týchto stránok pyšne výslovne upozornil. A inak po týchto výtvoroch ani pes neštekol.
Pretože čo mi vtedy chýbalo, aby som bol oveľa úspešnejší, aby si ma a mojich stránok ostatní používatelia internetu všímali? Chýbali mi spätné odkazy, chýbali mi aj interné odkazy, moje články boli na hony vzdialené tým, ktoré ponúka profesionálny copywriting. Nemal som tu dobre zvolené kľúčové slová, nemal som kvalitný obrazový materiál. Jednoducho som neoptimalizoval pre internetové vyhľadávače, ktoré vtedy boli aspoň u nás rovnako ešte v plienkach, a nebolo také pravdepodobné, že si moje výtvory niekto všimne a zareaguje na ne.
Z mojich vtedajších stránok zostala na internete dodnes asi len jedna jediná. Ale nerobím si ilúzie, že by ste ju našli. To len ja viem, na ktoré URL adrese je. Vyhľadávače ju ignorujú, na popredných pozíciách ponúk sa v nich neobjavuje a všetko je teda márne. Predbehli ma snáď všetci majitelia optimalizovaných webov, ktorí svoje ponuky prispôsobili potrebám internetových vyhľadávačov. Keby som tu chcel zabodovať, musel by som začať optimalizovať. Čo ale nerobím, pretože už od tej stránky nič neočakávam. Ale v prípade tých, ktorí sa chcú živiť podnikaním cez internet, by to malo byť určite iné. Tí by mali staviť na SEO, aby tiež neskončili niekde zabudnutie.

Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol