zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

SEO – Blog

Táto skratka znamená anglické Search Engine Optimalization, čo je možné preložiť ako optimalizácia pre vyhľadávače. V súčasnej dobe ide o jednu z najdiskutovanejších disciplín, ktoré sa spájajú s tvorbou a správou webových stránok. Cieľom tejto optimalizácie je u webu dosiahnuť lepšiu viditeľnosť vo vyhľadávacích nástrojoch, akými sú Google alebo Seznam, čo je realizované niekoľkými spôsobmi. Viditeľnosť webu je možné hodnotiť z mnohých smerov, avšak spravidla býva najdôležitejšia pozícia na prvej stránke zobrazených výsledkov- SERP.

SEO je v podstate súbor úprav webových stránok, ktorý umožní vyhľadávaciemu nástroju, akými sú internetoví roboti, prejsť internetovými stránkami takým spôsobom, aby ich tento robot vyhodnotil ako užívateľky kvalitné. Kvalita webu sa však nehodnotí iba na základe toho, že webovú stránku bude ľahšie vyhľadať, ale je nutné užívateľov prilákať na samotné stránky. Ak sa to podarí, je hneď ďalším cieľom užívateľovi dať to, čo hľadá. Preto je dôležité radiť do optimalizácie kľúčové slová relevantné k danému webu.

Práve kľúčové slová hrajú obrovskú úlohu v oblasti SEO optimalizácie a celkového vyhľadávania na internete. Fulltextové vyhľadávanie sa totiž objavuje na takmer každom webe, a preto musí byť optimalizácia prevedená tak, aby po zadaní určitého kľúčového slova, ktoré sa týka daného webu, užívateľ získal relevantné a atraktívne odkazy.

Nástrojmi optimalizácie sú takzvané off-page a on-page faktory. Ako už názov možno napovedá, jedná sa o faktory, ktoré môžu a nemusia priamo súvisieť s upravovaným webom, a preto je dôležité klásť na každý tento faktor rôzny dôraz. Síce by sa mohlo zdať, že najväčší dôraz bude kladený na štruktúru webu, obsahovú časť alebo na ostatné súčasti konkrétneho webu, neustále sa potvrdzuje, že najväčší podiel na úspechu majú off-page faktory. Týmito off-page faktormi sú predovšetkým spätné odkazy, ktoré majú nalákať užívateľov internetu na cieľové webové stránky z iného, avšak obsahovo podobného, webového prostredia.
Dôležitým pravidlom, respektíve skutočnosťou je to, že čím viac je konkrétny web zaťažený konkurenciou, čo bývajú spravidla internetové obchody, tým je optimalizácia pre vyhľadávače náročnejšia, a to ako časovo, tak finančne.

4.5/5 - (15 votes)
Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
4.5/5 - (15 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol