RSS kanály

Jedná sa o technológiu, ktorá umožňovala, poprípade ešte stále umožňuje, užívateľovi udržiavať si neustály prehľad o konkrétnom obsahu na určitých webových stránkach či v iných zdrojoch. Samotná skratka RSS má hneď niekoľko významov, avšak najčastejšie ide o Rich Site Summary alebo Really Simple Syndication.

RSS kanály sú preto akési zoznamy informácií, ktoré si užívateľ môže nastaviť k obrazu svojmu. To umožňuje užívateľovi viesť si prehľad a byť stále v obraze, a to nezávisle od nastavenia konkrétneho webu alebo iných užívateľov. Tieto informácie sú navyše veľmi dostupné, a preto častokrát nie je potrebné sledovať ani samotné weby, z ktorých informácie pochádzajú. Sledovať je pritom možné nielen napríklad novinky či aktuality zo sveta, ale tiež ceny produktov v internetových obchodoch a podobne.

Z pohľadu SEO optimalizácie sú následne RSS kanály významné v tom zmysle, že užívatelia nemusia navštevovať stále dokola konkrétne stránky, ale všetky relevantné informácie môžu sledovať prostredníctvom špeciálnej RSS čítačky. Optimalizovaný web je preto dobré mať nastavený i tak, aby bolo možné jednoducho nastaviť odber informácií v zmysle RSS kanálov.

Späť na hlavnú stránku blogu
Kontaktujte nás!
RSS kanály
4 / 8 hodnotenie
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol