zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Optimalizujte aj obrázky

Obrazový materiál na weboch zohráva rovnako ako všetok ďalší obsah svoju rolu. A to nielen v tom, aby sa určitý web zapáčil svojim návštevníkom, ale aj v tom, aby bol tento priaznivo hodnotený z pohľadu internetových vyhľadávačov. Áno, aj obrázky môžu zohrávať pri optimalizácii pre internetové vyhľadávače významnú úlohu, a preto nemožno ich význam pri SEO podceňovať.
Ten, kto by si na svoj web nejaké obrázky iba uložil, by si tým nemusel nevyhnutne iba pomôcť. A preto ich treba optimalizovať, aby sa tieto ľahko objavovali vo vyhľadávačoch, avšak zároveň nespomaľovali načítanie stránok, čo by bolo vyhľadávačmi a napríklad aj návštevníkmi negatívne hodnotené.
Pokiaľ majú obrázky poskytovať webu cennú službu, je v prvom rade potrebné zvoliť si ich ideálny formát. Aj keby totiž človek na prvý pohľad rozdiel nespoznal, spozná internet s vyhľadávačmi hneď ich prednosti a nedostatky. A preto je najlepšie voliť formáty PNG a JPEG.
Potom je vhodné takéto obrázky pred vložením na web komprimovať, teda zmenšiť ich a tým zrýchliť ich načítanie. Pričom je vhodné použiť také nástroje, ktoré kompresiou neznížia kvalitu takýchto obrázkov. A ideálne je využiť taký plugin, ktorý obrázky komprimuje na svojom serveri a nezaťažuje tak web, na ktorom sa tieto majú zobrazovať.
Zároveň je vhodné využívať veľké obrázky, ktoré sa objavujú v službe Google Discover a tým pomáhajú webu získať ďalších návštevníkov.
Potom je na každom webe vhodné používať vlastné obrázky, to v záujme originality, ktoré publikum skôr zaujme a skôr pomôže aj pri SEO. Obrázky z fotobank nikdy nezapôsobia tak ako snímky originálne, a ak sú na webe použité iba tieto, skôr odradia, než aby pritiahli žiaduci záujem. Pretože koho by zaujalo vidieť stále to isté?
Aj na optimalizácii obrázkov teda nesporne záleží, aj tá spolurozhoduje o návštevnosti webov. Ktorý je na internete nanajvýš žiaduci.

Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol