zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Optimalizácia nie je zbytočnosť

Človek, ktorý by prevádzkoval nejaký web a zatvrdene by odmietal optimalizáciu tohto svojho webu pre internetové vyhľadávače, bol by jednoznačne sám proti sebe. Pretože verejnosť dnes hľadá na internete predovšetkým s pomocou internetových vyhľadávačov, a odkaz na web, ktorý by sa tu zobrazuje na nejakej vzdialenej pozícii siahodlhého zoznamu iných ponúk, tak už nikoho pozornosť nezaujme. A je to práve optimalizácia, čo umožňuje webu uniknúť z neatraktívnych pozícií a dostať sa do čela rebríčka, kde ho nájde každý, kto práve to tu ponúkané hľadá.

SEO optimalizácia ale nie je len tak nejaká jednoduchá záležitosť. Zahŕňa stovky rôznych aspektov, ktoré ovplyvňujú výsledky, ktoré jednotlivé weby vo vyhľadávačoch dosahujú, a toľko rôznych záležitostí nedokáže žiadny amatér využiť vo svoj prospech.

Pokiaľ sa bavíme len o záležitostiach týkajúcich sa webu ako takého, je potrebné zmieniť predovšetkým to, aká je kvalita, originalita, relevancia, aktuálnosť a množstvo obsahu, ktorý je na danom webe uverejnený. Dôležitá je tu aj správna voľba kľúčových slov, svoj význam majú aj responzívny design, aj štruktúra webových stránok, vnútorné odkazy, URL priateľská k vyhľadávačom, protokol pre zabezpečenú komunikáciu, mapa stránok a rýchlosť načítania. Svoju úlohu tu ale zohráva aj zvýhodnenie niektorých takzvaných autoritných typov domén, ktorá sa dajú získať výhradne od autorizovaných poskytovateľov a ktoré používajú len štátne inštitúcie a podobné organizácie.

Významnú úlohu ale zohrávajú aj vonkajšie faktory, ktoré s webom ako takým nesúvisia. Tu je možné si predstaviť napríklad počet a kvalitu externých spätných odkazov, vplyv konkurencie rovnako spoliehajúcej na optimalizáciu, sezónnosť a zmeny trendov a algoritmov internetových vyhľadávačov či personalizáciu vyhľadávania.

A ako také získanie pozície vo vyhľadávači prebieha? Najskôr musí byť takýto web uložený v databáze daného vyhľadávača, čo je podmienené existenciou sem vedúcich spätných odkazov, cez ktoré vyhľadávací roboti určitú stránku objavia. Tu je potom takýto uložený web robotmi zanalyzovaný podľa mnohých parametrov a získa svoju pozíciu vo vyhľadávači. A potom sa už len čaká na zadanie kľúčového slova, aby sa tomu hľadajúcemu web objavil v ponuke. Po čom už všetko záleží len na nás, ľuďoch.

Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol