zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Meta description

Ako meta description je možné označiť popisok alebo titulok stránky. Tento popisok by mal stručne a čo najvýstižnejšie opísať obsah stránky, ktorý sa pod daným odkazom skrýva. Jedná sa preto o podporný nástroj k podnieteniu užívateľa k prekliku.

Vyhľadávacie nástroje v podobe Google apod. sú v dnešnej dobe skutočne chytré, čo platí aj pre titulky. Pokiaľ by nebol titulok v podobe meta description vyplnený, Google si ho sám vytvorí a užívateľovi internetu ho zobrazí. To však nie je príliš vhodné, nakoľko nie je istota, že obsahom bude relevantný a zmysluplný text, ktorý by mal užívateľa nalákať. Je preto na mieste vyplňovať popisok webu ručne, čím je možné korigovať zobrazený text.

U tohto popisku platí jedno hlavné pravidlo, akým je obmedzená dĺžka v podobe počtu znakov. Počet znakov pri meta description by mal byť okolo 140 znakov, pričom maximálny počet je 160 znakov, a to vrátane medzier. Dôvodom pre toto obmedzenie je samotné zobrazenie, ktoré používa ako Google, tak aj ostatné vyhľadávače. Je preto v záujme správcu dodržať požadovaný rozsah titulku a nedovoliť, aby bol cieľový text v poslednom slove roztrhnutý.

Ako už bolo uvedené, meta description má nemalý vplyv na mieru preklikov, nakoľko ide o prvý kontakt užívateľa s cieľovým webom. Je preto dôležité spraviť výborný prvý dojem a vzbudiť v užívateľovi záujem na daný odkaz kliknúť. Preto je možné pri tvorbe zakomponovať do textu ako relevantné kľúčové slová, tak vety evokujúce k prekliku alebo rôzne slovné spojenia, ktoré vzbudia zvedavosť či záujem v samotnom čitateľovi.

4.4/5 - (11 votes)
Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
4.4/5 - (11 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol