zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Duplicitný obsah

Vzniká v situáciách, kedy je na niekoľkých webových, čiže URL adresách, umiestnený rovnaký obsah. Tento obsah môže byť charakterizovaný nielen textom, ale aj obrazovými médiami. Duplicitný obsah je nežiaduci predovšetkým z hľadiska SEO optimalizácie. Dôvodom pre to je spôsob výberu výsledkov prostredníctvom vyhľadávača, kedy vyhľadávač štandardne nemá za úlohu zobrazenie niekoľkých rovnakých výsledkov, teda stránok s rovnakým obsahom, ale má za úlohu vybrať jeden relevantný web, prípadne priamo jednu webovú stránku. Práve vtedy môže nastať situácia, kedy bude preferovaný nežiaduci web.
Princíp vzniku duplicitného obsahu sú jednoduché a najčastejšie tkvie v kopírovaní určitého textového alebo obrazového odkazu do cieľového webu. Z tohto dôvodu je napríklad nutné pri tvorbe obsahu internetových obchodov využívať služby takzvaných copywriterov, prípadne tvoriť popisné texty produktov či celých kategórií svojpomocne. Mimo kopírovania cudzích textov a vkladanie ich na vlastné stránky dochádza k duplicitnému obsahu aj nevedomky. Môže ísť napríklad o použitie niekoľkých podôb URL adries, pričom všetky smerujú na konkrétnu webovú stránku.
V oblasti SEO optimalizácie sa teda dbá na to, aby nedochádzalo k vytváraniu duplicitného obsahu. Preto texty vypĺňajúci podporné weby sú tvorené ručne, nie s pomocou automatizovaných textových editorov. Na zistenie duplicitného obsahu sa využívajú špecializované nástroje. Okrem toho sú k dispozícii rôzne metódy a postupy, ako sa duplicitnému obsahu spoľahlivo vyhnúť.

4.6/5 - (12 votes)
Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
4.6/5 - (12 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol