zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Click fraud

Pod týmto pojmom je skrytá falošná technika pri realizácii PPC reklamy (Pay-Per-Click reklama, kedy inzerent platí za každé kliknutie). Konkrétne ide o podvodné klikanie na platenú PPC reklamu s cieľom poškodiť konkurenciu. S každým kliknutím na reklamu typu PPC totiž musí prevádzkovateľ tejto reklamy platiť určitú čiastku. Ide teda o úmyselné poškodzovanie podnikania druhej strany. Táto technika je typická nielen pre neserióznu konkurenciu, ale mnohokrát tiež pre majiteľov webu, na ktorom sa PPC reklama nachádza. Práve majiteľ tohto webu má z umiestnenia tejto reklamy na svojom webe províziu, čo býva častou motiváciou pre tieto podvodné kliknutia. Samotné podvodné kliknutia sa realizujú nielen manuálne, a to napríklad prostredníctvom najatých osôb, ale často sú využívanie aj špecializované programy, čiže roboti. Tieto roboty sú určené na to, aby nahradili ľudskú prácu, a tým výrazne zefektívnili celý proces poškodzovaniu druhých. Z týchto skutočností sa niet čomu diviť, keď má Click fraud podiel na celkovom podiele kliknutí okolo 25%, čo je v podstate celá jedna štvrtina kliknutia, respektíve preklikov, ktoré sú v rámci danej PPC reklamy vykonané. Tento problém si zadávatelia PPC reklamy uvedomujú, a preto je s ním možné efektívne bojovať. Existujú rôzne programy, ktoré dokážu rozpoznať podvodné kliknutia na reklamu a na základe tejto skutočnosti kliknutí do celkových štatistík treba vôbec nezapočítať.

3.7/5 - (11 votes)
Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
3.7/5 - (11 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol