zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Black hat seo

Zakázané techniky pri SEO optimalizácii či Black Hat SEO techniky sú veľmi nebezpečné. Hoci môžu ich využitie lákať, každý by sa ich mal vedieť vyvarovať, a to nielen preto, že sú významne penalizované. Sú to skrátka nekalé praktiky, ktoré nemajú s kvalitnými službami v oblasti SEO optimalizácie nič spoločné.

Aké sú najčastejšie zakázané techniky?

Nadmiera kľúčových slov v textovom obsahu – Táto technika bola v minulosti využívaná veľmi často, nakoľko použitie väčšieho množstva kľúčových slov skutočne viedlo k zlepšeniu pozície pri vyhľadávaní. Vyhľadávacie nástroje však v súčasnosti dokážu rozpoznať, že sa v texte nachádza až príliš veľký počet kľúčových slov, a preto takýto obsah uznajú za nevhodný a web s týmto obsahom penalizujú.

Nevhodné ALT popisy u obrázkov – Pri vkladaní ALT popisu je nutné rešpektovať obrázok ako taký, čo znamená, že jeho popis nebude obsahovať kľúčové slová, ktoré s obrázkom nebudú súvisieť.

Použitie irelevantných kľúčových slov – Tento jav spočíva vo využití často hľadaných kľúčových slov do textov, kam sa vôbec nehodia. Akonáhle vyhľadávací nástroj rozpozná, že používate celkom nezmyselné kľúčové slová len z toho dôvodu, aby ste využili hľadanosti týchto slov, pričom toto kľúčové slovo nebude súvisieť s témou stránky, bude web penalizovaný.

Využitie skrytých odkazov – Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako je možné odkazy zámerne schovať. Bez ohľadu na to, či to bude nastavenie rovnakej farby v pozadí aj textu, alebo napríklad nastavenie veľkosti písma na 0, opäť bude web penalizovaný. Vyhľadávač totiž pozná, že bola táto technika využitá.

Nadmerné používanie nadpisov H1 – Jednoduchá technika, ktorá má pozitívny dopad na on-page faktory, avšak iba do tej doby, než na využívanie tejto techniky príde vyhľadávač. Je to celkom nevhodné, a to aj z pohľadu návštevníka webu, pre ktorého nemá táto technika žiadny prínos.

Duplicitný textový obsah + využitie generátorov textu – Rovnaký obsah na niekoľkých podstránkach alebo na úplne iných weboch. Aj to dokáže vyhľadávací nástroj v súčasnosti rozpoznať. Pre tieto prípady je nutné nechať novo vytvorené texty prejsť základnou kontrolou, a to ako off-line, tak on-line spôsobom. V žiadnom prípade nesmie byť textový obsah skopírovaný a vkladaný z jedného webu na druhý. Ani generátor textu v tomto prípade nepomôže, nakoľko takto vytvorený text nie je čitateľný a nemá tak pre čitateľa žiadny prínos.

Zobrazenie iného obsahu – Ide o techniku, ktorá nerešpektuje zadané kľúčové slovo, ale po kliknutí na odkaz na stránke výsledkov vyhľadávanie odkáže návštevníka na celkom inú podstránku, než bola tá stránka reprezentovaná zadaným kľúčovým slovom.

Prevádzkovanie takzvanej Link-farmy – Ide o sieť vzájomne prepojených webov, ktoré sú zviazané spätnými odkazmi. Problémom týchto webov je však v tom, že ide o umelo vytvorené odkazy, veľakrát celkom náhodne a umiestnené nevhodne. Aj toto vyhľadávacie nástroje rozpoznajú, a teda môžu za toto web nepekne penalizovať.

Vyššie sú uvedené najčastejšie techniky, ktoré sú zaradené do takzvaného Black Hat SEO. Každá vedie k penalizácii, a to menej či viac závažnej. Je preto vhodné sa týmto technikám vyhnúť za všetkých okolností. Myslite preto na tieto techniky vtedy, ak sa rozhodnete svoj web optimalizovať svojpomocne alebo to zveríte niekomu pochybnému.

Alebo môžete svoj web zveriť do rúk špecialistom z firmy SEOlight s.r.o., kedy získate stopercentnú istotu, že nedôjde k naprosto žiadnej penalizácii vášho webu v dôsledku nekvalitnej SEO optimalizácie, ale že zviditeľnenie webu prebehne bežnými a celkom správnymi technikami.

Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol