seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Ako poznáte vyhľadávače?

Keď sa vraví o optimalizácii pre internetové vyhľadávače, mnohí už vedia, že táto značnou mierou napomáha k zvyšovaniu návštevnosti webu. Ale zrejme oveľa menej je tých, čo už do problematiky prenikli hlbšie a vedia tak aj to, prečo sa to deje, prečo optimalizácia funguje a ako sa to deje.

A aby to človek pochopil, musí vedieť, ako fungujú internetové vyhľadávače, tie nástroje, ktoré rozhodujú o tom, čo sa hľadajúcej verejnosti dostane na oči prednostne a efektívne a čo naopak napríklad aj celkom beznádejne zapadne v záplave iných ponúk.

Pokiaľ sa budeme baviť o najznámejšom vyhľadávači, teda o Googli, potom sa dá povedať, že tu nejde o extrémne zložitý algoritmus. Google detektuje vzory a pri zadaní kľúčových slov poskytuje zoznam webových stránok, ktoré takémuto zadaniu zodpovedajú, ktoré súvisia s vyhľadávaním.

To znamená, že sa tu neprehľadáva aktuálny internet, ale hľadá sa tu len medzi uloženými kópiami stránok, aké už Google v minulosti prechádzal. K takémuto prechádzaniu webov potom Google využíva botov- googlebot, malé programy, ktoré kontrolujú celý obsah navštívených stránok a následne prechádzajú aj odkazy, čo sú tu umiestnené a ktoré odkazujú na stránky iné, čím sa odhaľuje ďalší obsah. To pokračuje tak dlho, dokiaľ nie sú prehľadané všetky takto prepojené stránky.

Pri tomto prechádzaní sa kópie navštívených stránok ukladajú v zjednodušenej podobe na serveroch Google, a to tak, aby bolo umožnené rýchle prehľadanie dotyčných miliárd stránok v indexe, ktoré prebieha, kedykoľvek tu užívateľ pátra po nejakom slove či fráze.

Optimalizácia pre internetové vyhľadávače potom práve tu ovplyvňuje indexové stránky, presnejšie hodnotenie ich relevantnosti. Z toho, čo je tu uložené, sa zostavuje zoznam zodpovedajúci určitým kritériám, tých sú stovky a tie majú rôznu váhu či hodnotu, a je to SEO, čo činí určitý web dokonalejšie vypadajúcim.

Keď sa optimalizujú tie najrelevantnejšie kritériá, Google vyhodnotí určitú ponuku ako relevantnejšiu a zobrazí stránku vyššie v zozname, než ostatné. A o to tu ide.

Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás!
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol