zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Ako optimalizovať obrázky?

Ak chce mať niekto úspešný web, nemôže sa na ňom zaobísť okrem iného ani bez obrázkov. To mi určite ľahko potvrdíte, keď pomyslíte na to, ako by takýto web bez obrazového materiálu vyzeral. Avšak zatiaľ čo sú tu obrázky žiaduce, nie vždy plnia presne takú úlohu, akú by mali plniť. A zatiaľ čo sú tieto niekedy užitočnými pomocníkmi, môžu inde pri SEO aj vadiť. A preto je potrebné aj obrázky optimalizovať, aby sa maximálne využilo to, čo tieto môžu ponúknuť.
Určite by sa nemal podceniť výber formátu, v akom budú tieto na web umiestnené. Pri využití formátu PNG je možné ponúknuť kvalitnejšie obrázky, navyše s efektom priehľadnosti, čo sú prednosti, ktoré tu ale sprevádzajú väčšie rozmery takýchto súborov, JPEG naopak umožňuje kvalitnú kompresiu, avšak pre zmenu za cenu možnej nižšej kvality obrázkov. A tak treba vážiť, pre čo sa tu rozhodnúť, čo bude to pravé.
Potom by sa určite nemalo zabúdať na správne pomenovanie súborov s obrázkami. Pri optimalizácii pre internetové vyhľadávače prospievajú popisné názvy obsahujúce kľúčové slová, ktoré napovedajú internetovým vyhľadávačom, o čo na takých vyobrazeniach ide, čo je pozitívne pre hodnotenie.
Súčasne by mali byť pri obrázkoch napísané aj relevantné Alt tagy, teda texty, ktoré sa zobrazia v rámčeku vtedy, keď nemožno načítať obrázok samotný. Pretože aj tie môžu pozitívne zapôsobiť na výsledky SEO.
A o tom, že už sú dnes pre optimalizáciu žiaduce aj obrázky responzívne, teda tie prispôsobené mobilným zariadeniam, už snáď ani netreba hovoriť. Pretože to, že sa obrázok neprispôsobí veľkosti displeja, neprospeje výsledkom optimalizácie, a teda ani webu ako takému.
A ideálne je pridať takéto obrázky do mapy stránok, pretože sa tým zvyšuje nádej na to, že budú takéto obrázky vyhľadávači prechádzané a indexované.
Aj SEO obrázkov si tak nesporne žiada svoje. Avšak je dôležitá. Pretože pre vyhľadávače ‚nečitateľné‘ obrázky bez Alt textu alebo tie brzdiace načítanie webu nepomôžu, ale skôr uškodia.

Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol