zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Ako dlho trvá SEO?

Klienti SEO agentúr sa často pýtajú, ako dlho trvá SEO optimalizácia? Kedy to už bude hotové? Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá – SEO optimalizácia je dlhodobá činnosť, ktorá v ideálnom prípade nemá konca. Jednoducho povedané, aby bol efekt SEO optimalizácie dlhodobý, je nutné dobrú pozíciu pri vyhľadávaní udržiavať. Je to to isté ako s posilovaním, akonáhle raz prestanete, dostávate sa späť do kondície len ťažko, ale aj napriek tomu lepšie, než keby ste začali úplne od piky.

Textový obsah ani spätné odkazy nie sú večné

Pokiaľ by vás zaujímalo viac do hĺbky, prečo nie je SEO optimalizácia jednorazová činnosť, je možné si zobrať ako príklad internetový obchod. Rovnako ako prichádza na trh stále nový tovar, musí aj internetový obchod poskytovať stále niečo nové. Mohlo by sa pritom zdať, že napríklad textový obsah alebo popisky kategórií webu môžu zostať stále rovnaké, nemenné. Je to však omyl, nakoľko aj popisky kategórií je dobré raz za čas obmeniť, nech web prejde celkovou revitalizáciou. Navyše, ako už bolo zmienené, na trh prichádza stále nový tovar, jeho typy alebo podoby, a preto je nutné na tieto zmeny pružne reagovať.

Samotnou kapitolou sú spätné odkazy. Pokiaľ ich získavate prirodzene a teda opakovane, je to jedine dobré. Ak ich však musíte umelo vytvárať, a to napríklad skrz podporné weby alebo si platíte ich výmenu s inými internetovými stránkami, môže sa veľmi rýchlo stať, že po skončení aktualizácie sa objem spätných odkazov zníži na minimum. To by však malo negatívny dopad na optimalizáciu vášho weby, a teda na pozície pri vyhľadávaní.

Nové a zavedené weby sú veľmi rozdielne

Pokiaľ vás však čaká prevedenie SEO optimalizácie úplne od začiatku, potom je dobré vedieť, že existujú rozdiely medzi novým webom a tým zavedeným. Zatiaľčo pri novom webe je výhodné začať s optimalizáciou už pri prvotnom programovaní, pri zavedenom webe je vstupná fáza SEO optimalizácie tvorená predovšetkým zmenou už zavedených parametrov.

Ako ste si mohli všimnúť existuje tiež určitá vstupná fáza, a preto váš určite napadá, že existuje aj nejaká výstupná. To je však omyl, nakoľko ako už bolo zmienené, SEO optimalizácia je kontinuálna činnosť.

Existuje však fáza udržovacia. Tá už nie je časovo, finančne ani technicky náročná, ale je nutné ju vykonávať, aby bolo možné získané pozície pri vyhľadávaní udržať v takom stave, akého bolo dosiahnutého pri vstupnej fáze.

Zapamätajte si:

  1. Vstupná fáza = Časovo, finančne a technicky náročnejšia, a to hlavne pri zavedených weboch. V tejto fáze je možné vidieť najväčšie pokroky, pričom dĺžka tejto fázy môže byť mesiac, ale takisto napríklad pol roka.
  2. Udržovacia fáza = Neodmysliteľný prvok každej SEO optimalizácie, pokiaľ je cieľom dlhodobé zviditeľnenie webu na internete. Časovo aj finančne menej náročná fáza, bez ktorej by však neišlo zaistiť, že web bude mať výhodnú pozíciu aj za niekoľko rokov. Čo sa týka dĺžky tejto fázy, tak je možné hovoriť trebárs o nekonečne, respektíve závisí na záujmu klienta a spolupráci so SEO agentúrou.

Krátkodobá a rýchla optimalizácia sa nevypláca

Ako ste mohli pochopiť, SEO optimalizácia je v ideálnom prípade dlhodobá činnosť, ktorá si vyžaduje určitú pozornosť. Pred samotnou objednávkou týchto služieb je vhodné zamyslieť sa nad tým, čo vlastne od SEO očakávate. Bude to zviditeľnenie webu na dobu niekoľkých rokov alebo vám stačí skokové zviteľnenie a následne vám už bude celkom ľahostajné, ako na tom web bude?

Pre prípad, že bude mať záujem o krátkodobejšiu SEO optimalizáciu, môže sa stretnú aj so zakázanými technikami SEO, takzvanými Black Hat SEO. Tie síce sľubujú rýchly efekt i v súčasnosti, kedy sú tieto metódy silno penalizované, ale nesmie sa zabúdať na to, že akonáhle vyhľadávač zistí, že váš web je týmito metódami upravovaný, môžete počítať s krátkodobým efektom, a navyše sa na veľmi dlhú dobu s atraktívnymi pozíciami rozlúčiť.

Dlhodobo a pravidelne alebo riešenie na mieru od špecialistov

Ak nechcete mať starosti s riešením SEO optimalizácie, ale zároveň si chcete poistiť, že konkrétne stránky budú disponovať atraktívnymi pozíciami vo vyhľadávačoch, ponúka sa odborné riešenie. Pri tom si so SEO agentúrou dohodnete požiadavky, napríklad aké sú vaše ciele či ako dlho chcete s optimalizáciou pokračovať.

Myslite však na to, že ideálne je neskončiť nikdy, nakoľko aj oblasť SEO optimalizácie sa mení, a preto to, čo je teraz aktuálne, môže byť za pár rokov celkom zastarané a neefektívne.

Preto neváhajte naviazať spoluprácu s agentúrou SEOlight s.r.o, ktorá na trhu pôsobí viac než 10 rokov. Po celú túto dobu spoločnosť sleduje najnovšie trendy, a preto je optimalizácia od tejto agentúry vždy precízna a efektívna, a to predovšetkým vtedy, ak je dlhodobá.

Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol