zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Rozdiel medzi SEO a SEM

Zatiaľčo obe skratky majú význam v prvých slovách rovnaký, a to „Search Engine“, posledné slová sú rozdielne. Zatiaľčo SEO znamená Search Engine Optimalization, SEM znamená Search Engine Marketing. Aký rozdiel je medzi týmito dvoma pojmami a prečo by vás mali zaujímať obidva?

Rozdiel spočíva v časovej aj finančnej náročnosti

SEO SEM patrí v oboch prípadoch do oblasti takzvaného online marketingu. Ide teda o spôsob, ako podnikať na internete, respektíve podnikanie metódy SEO a SEM, prispievajú. Ich cieľ je totiž rovnaký- zviditeľniť konkrétny web. Obe metódy však využívajú k dosiahnutiu požadovaného výsledku iné nástroje. Rozdiel medzi SEO a SEM teda spočíva predovšetkým v spôsobe, akým sa dosahuje zviditeľnenie webu.

Search Engine Optimalization

Jedná sa o sled úkonov, ktoré je nutné spraviť, aby bolo možné webovú stránku nájsť na niekoľkých prvých pozíciách pri zadaní určitého kľúčového slova do vyhľadávača. Ide pritom o pomerne náročnú záležitosť, pokiaľ ide o počiatočné úpravy webu či ďalšie prípravy, avšak z dlhodobého hľadiska ide o udržiteľnejší spôsob, ako zachovať web „v kondícii“. V rámci tejto optimalizácie sa kladie dôraz na správne nastavené parametre webovej stránky, ako sú titulky či textový obsah webu. Takisto sa realizuje takzvaný link-building, čiže budovanie spätných odkazov, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť, že si vyhľadávací nástroj vyberie konkrétnu webovú stránku a umiestni ju na požadovanú pozíciu pri vyhľadaní.

Search Engine Marketing

Rovnako ako pri SEO, aj tu je cieľom nalákať nových návštevníkov na konkrétnu webovú stránku, čo sa však v tomto prípade realizuje pomocou reklám. Najčastejšie ide o rôzne formy PPC reklamy či iného reklamného nástroja. Oproti SEO je tu nutná stála investícia finančných prostriedkov, čo má však za následok okamžitý účinok, čo znamená, že webová stránka pôjde vidieť, no pôjde o úplne nový projekt. Ako však bolo spomenuté, jedná sa o finančne náročnejší variant, ako zviditeľniť web.

Odborníci rozhodnú za vás

Prečo sa zaoberať optimalizáciou celkom svojpomocne, keď si môžete nechať pomôcť špecialistami? Je to rýchlejšie, pohodlnejšie, a takisto efektívnejšie. Nejde pritom iba o počiatočnú realizáciu úprav v podobe SEO optimalizácie, ale o cenovo dostupné dlhodobé riešenie v prípade SEM, ktoré vás udrží krok pred vašou konkurenciou. Vďaka tomu budete mať vždy výhodu, nakoľko sa budete nachádzať na pozíciách, ktoré sú pre vyhľadávanie tými najefektívnejšími.

Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol