Robot

V internetovom svete je robot označením pre virtuálny nástroj čiže program, ktorý má za úlohu prehľadávať stránky a prevádzať určité úlohy. Najčastejšou úlohou je indexácia webových stránok, ktoré sa vďaka tejto indexácii stávajú jednoduchšie a rýchlejšie vyhľadateľnými. V súčasnej dobe sú populárne dva typy robotov, a to takzvaný „spider“ a „crawler“. Títo roboti sú využívaní vyhľadávacími nástrojmi, akým je Google, a sú dôležití pre správne nastavenie webu, ktorý slúži svojim návštevníkom.

Z vyššie uvedených informácií vyplýva, že robot musí mať čo najjednoduchší prístup k danému webu. Pokiaľ tomu tak nie je, poprípade ak je web nekvalitne vytvorený a nastavený, nemôže robot vykonávať svoju prácu, a preto sa takýto web bude vo vyhľadávaní nachádzať na inej než prvej, poprípade druhej stránke, čo je krajne neefektívne a teda nežiaduce.

Okrem týchto „dobrých“ robotov, však existujú aj tí, ktorí naopak škodia a sú nežiaduci už vo svojej podstate. Títo roboti sú navrhnutí preto, aby vykonávali prácu osôb, ktorých je možné označiť ako „spamer“. To znamená, že títo nežiaduci roboti prechádzajú weby, hľadajú emailové adresy, poprípade iný kontakt, ktorý následne využívajú k nežiaducej činnosti, a to práve k spamu. Proti týmto robotom však existuje ochrana v podobe programov, poprípade ďalších prvkov ochrany, akou môže byť opisovanie kódu a podobne.

Späť na hlavnú stránku blogu
Kontaktujte nás!
Robot
4.9 / 9 hodnotenie
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol