Penalizácia

Tento termín hovorí o určitom treste, ktorý postihuje konkrétne weby. Môže za to porušenie pravidiel vyhľadávačov, akými sú Google alebo Seznam. V zmysle SEO optimalizácie znamená penalizácia zhoršenie viditeľnosti odkazu na webe pri vyhľadávaní, a to o určitý počet pozícií.

Penalizácia nemusí pritom postihovať web ako celok, ale len určité stránky či dokonca iba skupinu slov. Spôsoby penalizácií sú dva, a to ručný alebo strojný. Voľba spôsobu závisí na miere porušení pravidiel, poprípade na iných faktoroch. Pretože ide o trest pre web len u určitého vyhľadávača, respektíve u toho, kde boli porušené pravidlá, nemusí to nutne znamenať, že web, ktorý bol penalizovaný napríklad na portáli Google, bude penalizovaný aj na portáli Seznam.

Najčastejším príznakom, že došlo k penalizácii, je teda zníženie návštevnosti webu. Môže za to práve absencia zobrazení na predných pozíciách, pokiaľ sa tak už v prípade odkazu na web v minulosti stalo. Ďalším príznakom býva prepad PageRanku, poprípade tak samotné upozornenie, že Váš web bol penalizovaný.

Späť na hlavnú stránku blogu
Kontaktujte nás!
Penalizácia
3.8 / 10 hodnotenie
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol