zeměkoule zhasnuto
vlna 1 vlna 2 vlna 3 vlna 4 vlna 5 vlna 6 zhasnuta blank čtverec zeměkoule mrak zadní levý mrak pravý mrak
seo
H1
description
keywords
google
title
copywriting
seznam
linkbuilding
satelit

Posvietime si na Vašu návštevnosť

Layout

Grafický rozvrh, podoba stránky či rozmiestnenie základných prvkov. Layout je možné charakterizovať rôznymi spôsobmi, avšak v základnom zmysle ide o spôsob, akým designér zhotoví konkrétnu stránku, a to nielen tú internetovú, skrátka ako bude stránka vyzerať. Layout sa uvádza aj pre tlač, nakoľko sa nachádza aj v tlačených materiáloch, ako sú noviny, časopisy alebo napríklad letáky.
Layout patrí medzi základné prvky, na ktoré je nutné klásť dôraz, pokiaľ existuje snaha o prilákanie čo najväčšieho počtu návštevníkov na daný web. Rozvrh štruktúrnych a obsahových prvkov, má totiž veľký vplyv na orientáciu čitateľa, na jeho pozornosť alebo celkové zaujatie. Layout má v dnešnej dobe podobu schématiky, ktorá je v niektorých prípadoch štandarizovaná- čitatelia totiž môžu byť zvyknutí vídať jednotlivé prvky stále na tom istom mieste. Pokiaľ by napríklad logo, nadpis alebo kategória sortimentu boli zobrazené na inom mieste, než čitateľ očakáva, nebolo by to efektívne a je väčšia pravdepodobnosť, že čitateľ takéto webové stránky rýchlo opustí.
Hodnotenia štruktúry stránky, čiže layoutu sa vykonávajú predovšetkým z hľadiska použiteľnosti. Tá určuje, ako moc je pre čitateľa konkrétne rozvrhnutie webu užívateľsky príjemné, a to nielen k čítaniu, ale k celkovej orientácii.
Čo sa týka návrhu layoutu, je nutné dbať na určité kľúčové body. Ako príklad je možné uviesť noviny a časopisy. Ich obsah sa každým vydaním líši, ale pritom pravidelný čitateľ vie, kde nájde kľúčové časti danej tlače. To isté by malo byť zachované na webových stránkach. Komplikácia však nastáva pri návrhu layoutu, kedy webdesigner musí layout optimálne navrhnúť nielen pre maximálnu použiteľnosť, ale tiež pre zachovanie určitých štandardov či informačnej architektúry.

4.6/5 - (9 votes)
Späť na hlavnú stránku blogu

Kompletná SEO správa

V rámci mesačného rozpočtu sa postaráme o všetky kroky nutné pre dosiahnutie popredných miest vo vyhľadávačoch. Návrh kľúčových slov, SEO analýza a úpravu webu a pravidelný linkbuilding.

Nastavenie PPC kampaní

Kompletná správa PPC kampane to nie je len jednorázové nastavenie, ale pravidelná starostlivosť o Vašu kampaň, aby bola úspešná. Postaráme sa o Vaše fulltextové a obsahové kampane i sociálne siete.

Copywriting

Tvorba kvalitného obsahu je základom webu. Texty Vám napíšeme vždy s ohľadom na Vašu cieľovú skupinu. Texty pripravujeme nielen pre webové stránky, ale i pre ďalšie využitie.

Tvorba webov

Webové stránky a eshopy budujeme na systéme WordPress. Ovládanie je jednoduché, systém ponúka mnoho hotových pluginov a nie ste závislí na jednom dodávateľovi riešenia. Vhodnosť pre SEO je už len bonus.

SEOlight tvoria predovšetkým ľudia. Zoznámte sa s nami.

A čo o nás hovoria naši klienti?

Kontaktujte nás! kontakt mail kontakt telefon
4.6/5 - (9 votes)
SEOLIGHT

Kontakt

Email: michal.kuchar@seolight.sk
Telefón: +421 950554703
Skype: Netlink17

Sídlo a kancelária:

Suchdol 220
285 02 Suchdol
Okres: Kutná Hora

Fakturačné údaje:

IČ: 24239381
DIČ: CZ24239381
Suchdol 220
285 02 Suchdol